flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Проведено робочу зустріч служби пробації Карлівщини з очільником суду, щодо збільшення кількості застосування видів покарання, альтернативних позбавленню волі.

12 червня 2025, 12:45

       12.06.2025 року  відбулася робоча зустріч провідного інспектора Полтавського районного сектору № 3 Володимира Осипенка з головою Карлівського районного суду Олександром Герцовим.

       Під час зустрічі обговорено розширення практики та удосконалення механізму застосування громадських робіт, що передбачає Стратегія реформування пенітенціарної системи, одним із завдань якої є збільшення кількості застосування видів покарання, альтернативних позбавленню волі.

       Види безоплатних суспільно корисних робіт, які можуть виконувати засуджені, визначають органи місцевого самоврядування. Для оновлення визначених видів робіт уповноважений орган з питань пробації за потреби звертається до органів місцевого самоврядування.

        Громадські роботи полягають у виконанні засудженим у вільний від основної роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт.

       Перелік об’єктів, на яких засуджені  відбувають громадські роботи, оновлюється за потреби з урахуванням потреб та за погодженням з органами місцевого самоврядування. До переліку таких об’єктів можуть бути включені підприємства, установи, організації будь-якої форми власності, крім приватної.

         Із засудженими до громадських робіт обговорюється, який вид роботи вони можуть виконувати з урахуванням наявних навичок, віку, стану здоров’я.

       Покарання у виді громадських робіт відбувається за місцем проживання засудженого або в межах міста чи області, в яких він проживає.

        Громадські роботи, як один з основних видів кримінального покарання, полягають не лише у невідворотності покарання :

  • для держави це економія бюджетних коштів.
  • для правопорушника, це альтернатива позбавленню (обмеженню) волі, соціальна адаптація,  можливість своєю поведінкою та ставленням до праці довести своє виправлення та принести користь громаді за місцем проживання.

    Впровадження нового підходу до громадських робіт, при спільній взаємодії органів пробації, суду, прокуратури та органів місцевого самоврядування, буде дієвим інструментом ресоціалізації правопорушників.

 

Прес-служба суду