Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
01 квітня 2025 року Карлівський районний суд Полтавської області розглянув із затвердженням угоди про визнання винуватості кримінальне провадження відносно 23-річного мешканця села Тагамлицьке, Карлівської територіальної громади, за фактом умисного невиконання постанови суду, що набрала законної сили, в частині накладеного стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами.
Зокрема судом було встановлено, що на початку січня 2025 року вказаного громадянина було притягнуто до адміністративної відповідальності за керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 рік.
Проте, цей парубок, достовірно знаючи про наявність згаданої постанови суду, з метою її невиконання в частині позбавлення права керування транспортним засобом, маючи реальну можливість її виконати, підриваючи авторитет органів правосуддя України, в порушення ч. 1 ст. 13 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», відповідно до якої судові рішення, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об’єднаннями на всій території України, продовжував керувати транспортними засобами. Даний факт був виявлений та підтверджений працівниками поліції під час патрулювання міста Карлівки, Полтавського району, в один з днів лютого 2025 року.
Під час досудового розслідування між прокурором та обвинуваченим була укладена угода про визнання винуватості. Вони дійшли згоди щодо правової кваліфікації дій обвинуваченого та узгодили вид покарання. Суд визнав згаданого громадянина винуватим у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення та а призначив узгоджене покарання у виді позбавлення волі строком на два роки із звільненням від відбування цього покарання з іспитовим строком на 1 рік. Це означає, що засуджений, якому призначили іспитовий строк, протягом цього часу має виконувати всі покладені на нього обов’язки та не вчиняти інших кримінальних правопорушень. Якщо ж ці умови будуть не виконані – іспитовий строк скасують і засудженому доведеться реально виконувати призначене покарання.
Прес-служба суду