flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Негативні наслідки самовільного залишення військової частини в умовах воєнного стану

31 жовтня 2024, 13:33

Минулого тижня слідчий суддя Карлівського районного суду Полтавської області розглянув клопотання про застосування запобіжного заходу підозрюваній особі у самовільному залишенні військової частини або місця служби, вчиненого в умовах воєнного стану.

Органами досудового розслідування було встановлено, що підозрюваний є військовослужбовцем, який проходить військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період у одній з військових частин. Проте, вибувши у відпустку за станом здоров’я, вчасно не повернувся до місця розташування військової частини.

Отже, діяння, у вчиненні якого підозрюється згадана особа, відноситься до тяжких злочинів, за вчинення якого, відповідно кримінального закону, передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.

Під час розгляду цієї справи слідчим суддею встановлено факт існування реальних ризиків ухилення підозрюваного від слідства та суду та продовження ним злочинної діяльності. Таким чином йому було обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на 60 діб без права внесення застави.

Наголошуємо, що у разі самовільного залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем, а також нез’явлення його вчасно без поважних причин на службу у разі звільнення з частини, призначення або переведення, нез’явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу законодавством України передбачена невідворотна юридична відповідальність.

Важливо, що відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Прес-служба суду