flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Чоловіки теж потребують захисту від домашнього насильства!

11 липня 2024, 14:40

«Справжні чоловіки не плачуть», «чоловіки не скаржаться», «мужні чоловіки все стерплять», – такі твердження та настанови українські хлопчики чують ледь не з народження.
Коли йдеться про проблематику домашнього насильства, у більшості з нас одразу перед очима виникає картинка, де матір із дитиною потребує захисту від чоловіка-кривдника. Водночас ця тема набагато ширша, ніж просто «жіноча проблема». Потерпілою особою, так само як і кривдником, може бути кожен із нас, незважаючи на вік та стать, соціальний рівень тощо. Насильство може виникнути не тільки між партнерами у шлюбі, а й між родичами.
Для прикладу, 08 липня 2024 року в Карлівському районному суді Полтавської області розглянуто справу про адміністративне правопорушення за фактом вчинення 39-ти річною карлівчанкою домашнього насильства по відношенню до свого 49-річного співмешканця.
Зокрема судом було встановлено, що вищезгадана кривдниця на початку червня місяця цього року, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, вчинила психологічне та фізичне насильство відносно свого цивільного чоловіка, а саме: висловлювалася на його адресу нецензурною лайкою та вдарила його декілька разів дерев’яною палицею.
Суддя за результатами розгляду цієї справи визнав забіяку винною у вчиненні домашнього насильства та наклав на неї адміністративне стягнення у виді 170 гривень штрафу. Крім того, правопорушниця має відшкодувати державі судові витрати у розмірі 605 гривень.
Отже, звертаємося до осіб, які страждають від домашнього насильства – не залежно від Вашої статі, не терпіть та не приховуйте знущання.
Найперше, куди потрібно звернутися за допомогою – це поліція. Ви можете викликати поліцію за телефоном 102 або звернутися особисто до райвідділу та написати заяву. Крім того, з 1997 року працює Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, якщо Ви потребуєте психологічної або юридичної консультації, телефонуйте: 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного).

 

Прес-служба суду