flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Домашнє насильство під час війни: знати, щоб уникнути та допомогти.

28 липня 2023, 11:38

Повномасштабне вторгнення країни-терориста в Україну загострило чимало проблем нашого суспільства: низький рівень доходів, корупцію, безробіття та втрату місця проживання. Це лише невелика частина викликів, з якими зіткнувся наш народ. Таке соціальне напруження призводить до чвар і негараздів всередині сімей, які можуть переходити в насилля.

Насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Як правило, найбільше страждають від сімейного насильства жінки та діти.

Статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначається поняття домашнього насильства та   встановлюється адміністративна відповідальність за його вчинення. До кримінальної відповідальності за статтею 126-1 Кримінального кодексу України  притягаються, якщо кривдник ігнорує попереднє притягнення до адміністративної відповідальності за домашнє насильство, не виправляється, систематично та необґрунтовано продовжує свої протиправні дії.

Справи про домашнє насильство розглядають суди. Так, за підсумками роботи протягом першого півріччя 2023 року суддями Карлівського районного суду Полтавської області було розглянуто 104 справи про адміністративні правопорушення вказаної категорії. В той же час, за цей період часу Карлівським районним судом Полтавської області було розглянуто 4 кримінальних провадження відносно 4 осіб щодо домашнього насильства. В усіх випадках розгляд справи було завершено постановленням обвинувального вироку суду. Всі засуджені кривдники понесли покарання за свої ганебні вчинки.

Не терпіть та не приховуйте знущання. Боріться за спокій власного життя і дитини.

Найперше, куди потрібно звернутися за допомогою – це поліція. Ви можете викликати поліцію за телефоном 102 або звернутися особисто до райвідділу та написати заяву. Крім того, з 1997 року працює Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, якщо Ви потребуєте психологічної або юридичної консультації, телефонуйте: 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного).

Отже, звертаємося до осіб, які страждають від домашнього насильства – беріть приклад з наших сил оборони! Ніколи не здавайтеся! Ніколи не пасуйте перед труднощами, ніколи не розраховуйте на милість супротивника, навіть якщо його перевага здається очевидною!

 

Прес-служба суду