Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Ранок 24 лютого 2022 року став для більшості українців початком найбільших потрясінь у їхньому житті. Цього дня росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, вона розв’язала найбільшу війну в Європі з часів Другої світової війни. Відтоді, на території України запроваджено правовий режим воєнного стану.
Вже в березні 2022 року до Кримінального кодексу України внесено зміни, які посилюють відповідальність за ряд кримінальних правопорушень проти власності (статті 185, 186, 187, 189, 191 Кримінального кодексу України). Факти мародерства на даний час стали значно поширеними і фіксуються в багатьох регіонах нашої країни.
Для довідки: з моменту внесення означених змін до законодавства України на розгляд до Карлівського районного суду Полтавської області надійшло 66 обвинувальних актів відносно 68 осіб за ознаками кримінальних правопорушень проти власності. За результатами розгляду цих справ судом було засуджено 30 осіб, сумарно вони отримали покарання понад 150 років за гратами. На розгляді ще залишається 36 справ вказаної категорії відносно 38 осіб.
Ці злочини, вчинені в умовах воєнного стану одразу кваліфікуються за частиною 4 відповідної статті Кримінального кодексу України, тобто за такою кваліфікуючою ознакою як вчинення в умовах воєнного стану, і санкції відповідних статей передбачають покарання у виді позбавлення волі строком від 5 до 15 років. Мародерство є неприпустимим у цивілізованій країні явищем, а ефективна боротьба з його проявами становить одне із нагальних завдань для держави і суспільства.
Тобто, до війни, наприклад, за крадіжку, покарання було – від штрафу 17 тисяч гривень до обмеження волі строком до 5 років (нетяжкий злочин).
Тепер за цю ж крадіжку – лише позбавлення волі на строк від 5 до 8 років і це класифікується як тяжкий злочин.
Отже, не порушуйте законів, а краще допомагайте нашим силам безпеки й оборони! Спільними зусиллями працюємо на Перемогу.
Прес-служба суду